תחומי התמחות

שיקומי סיעודי

רפואה שיקומית

תוכנית טיפול המאגדת מגוון אנשי מקצוע לטיפול במטופלים הסובלים מהפרעה בתפקוד עקב מחלה או חבלה. תהליך המסייע לאנשים בעלי לקות (לקות פיזיות, נפשית, חושיות או קוגניטיביות) לשפר את התפקוד שלהם באופן משמעותי ולהחזירם לעצמאות תפקודית . מטרת השיקום כרוכה במיצוי הפוטנציאל המתייחס לשאיפה לשחזר ולאחזר בצורה המיטבית את היכולות הקודמות, תוך כדי פיתוח אסטרטגיות התמודדות ופיצוי עם היכולות שנותרו או שוקמו בחלקן.

אורתופדיה

שיקום אורתופדי

תוכנית שיקום וטיפול הנותנת מענה למטופלים אחרי הליך אורתופדי או במקרים של חבלות ותאונות. שיקום אורתופדי ב V-LIFE כולל בנית תכנית מפורטת המתבססת על בחינת המטופל ובדיקה גופנית. השיקום יתבסס על פרוטוקולים אורתופדיים אשר נבנו ע"י דר. סטיבן וולקס מומחה לכירורגיה אורתופדית וצוות השיקום אשר כולל פיזיותרפיסט, מרפא בעיסוק ומטפלים נוספים. תהליך השיקום מתחיל בתום ההליך הרפואי ומהווה חלון זמן יקר, אותו יש לנצל במטרה להחזיר את המטופל לתפקוד מקסימלי מהר ככל האפשר.

קרדיולוגיה

שיקום לב

תוכנית שיקום וטיפול שמטרתה לסייע לחולי הלב להחלים ולשפר במהירות את תפקודם הפיזי, הנפשי והחברתי. התוכנית בהנהלתו של פרופ' שטרסברג מומחה לקרדיולוגיה, משלבת היבטים רבים וכוללת פעילות גופנית מודרכת ופרטנית תחת השגחת רופא ,יעוץ תזונתי, ואיזון תרופתי למטופלים לאחר אירוע לבבי , ניתוח לב, צנתור התערבותי או מטופלים עם אי ספיקת לב.

נוירולוגיה

מחלות ניורולוגיות

תוכנית שיקום וטיפול לסובלים ממגבלות או מנכות כתוצאה מנזק מוחי לאחר שבץ, ניתוח, מחלת מוח וכדומה. התוכנית הנערכת בליווי רפואי כוללת טיפולים באיברים ובמערכות השונות אשר נפגעו בצורה ישירה או עקיפה מהאירוע המוחי. לאחר הליך אבחון ובדיקה נבנית תוכנית הכוללת פיזיותרפיה, ריפוי בדיבור וכן ריפוי בעיסוק במטרה להביא את המטופל לתפקוד מיטבי.

אונקולוגיה

שיקום אונקולוגי

תוכנית שיקום וטיפול למטופלים החווים מוגבלות בתפקוד שמקורה במחלת סרטן או בעקבות הטיפול במחלה. תכנית השיקום כוללת היבטים פיזיים ונפשיים ומספקת למטופלים את כלל הפתרונות הייחודיים במטרה לייצר עבורם עצמאות תפקודית, שיפור איכות החיים וחזרה למסלול תקין ככל האפשר. התוכנית כוללת ליווי רפואי, פיזיותרפיה, עו"ס, ריפוי בעיסוק וכן תזונה נכונה.