שיקום פרטי לאחר ניתוח: התהליך יכול לקחת זמן, אבל המאמץ משתלם!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

תוכן עניינים

אנשים רבים שזה עתה עברו את הניתוח שלהם, מאמינים שהם יכולים לשוב לשגרה כמעט מיד. אבל חכו! זה עדין מוקדם מדי. הגוף שלכם משדר לכם את המסר שהוא עדיין לא מוכן, ועל מנת להאיץ את ההתאוששות שלכם, אתם זקוקים לתוכנית שיקום פרטי לאחר ניתוח, כדי להשיב את הכוחות ולהכין את הגוף והנפש לשגרה היומיומית.

אנשים רבים פונים לתוכנית שיקום פרטי לאחר הניתוח מכיוון שהשירותים המוצעים במסגרת מלון החלמה שיקומי מסייעים למטופלים לשוב לשגרה מתפקדת לאחר ניתוח, מחלה או פציעה. במרכז ההחלמה v-life, תוכלו ליהנות מתוכנית שיקום מלאה שמותאמת למצבכם הרפואי האישי, בתנאים של בית מלון, באווירה נוחה, ועם התמיכה הצמודה של צוות רפואי מעולה.

תתפלאו, אבל תוכנית שיקום לאחר ניתוח יכולה להיות תהליך די ארוך

הסיבה לכך היא שתהליך השיקום דורש החלמה מלאה שנפרשת על פני מספר חודשים עד להחלמה מוחלטת מהתסמינים שלאחר הניתוח. אנשים שעברו לאחרונה את הניתוח שלהם, בין אם הם עברו ניתוח כתף, ניתוח ברך, ניתוח לב, החלפת מפרקים או כל סוג אחר של ניתוח, צריכים להבין שההחלמה המלאה עשויה להימשך זמן ארוך למדי ובמיוחד אם מדובר על אוכלוסיה מבוגרת אשר תהליך ההחלמה ארוך יותר אצלם.

שיקום פרטי לאחר ניתוח הוא תהליך שמאפשר לרקמות להבריא באמצעות תוכנית ייעודית, מכיוון שהן אינן מסוגלות להתאושש מעצמן. אבל בלי פאניקה, תקופת השיקום תסתיים בקרוב. כן. היתרונות שתחוו עם תוכנית שיקום פרטי לאחר ניתוח לעולם לא יאכזבו אתכם, ואם אתם תוהים אילו יתרונות משמעותיים תוכלו לקבל מתוכנית השיקום המותאמת אישית שלכם, בואו נגלה!

תחילה חשוב להבין את מטרת שיקום פרטי לאחר ניתוח

הצלחת הניתוח תלויה באופן משמעותי בנכונות שלכם לטפל בעצמכם במהלך תקופת ההחלמה, וזה נכון במיוחד לגבי מבוגרים. תהליך השיקום לאחר הניתוח צריך להיות מדויק ונכון, ללא מאמץ מוגזם אבל גם ללא העדר פעילות.

שיקום פרטי לאחר ניתוח עוסק במציאת האיזון בין מנוחה למאמץ כדי שתוכלו להשיב את הכוח הגופני ובמקביל לאפשר לגוף ולנפש להחלים. מטרת התוכנית היא להשיב את התפקוד התקין, כך שתוכלו להמשיך לחיות חיים בריאים, עצמאיים ואיכותיים.

יתרונות תוכנית שיקום פרטי לאחר ניתוח

הנה כמה יתרונות משמעותיים שאתם יכולים לצפות להם במסגרת תוכנית שיקום פרטי לאחר ניתוח שזמינה במלון ההחלמה השיקומי v-life:

הפחתת הסיכון לפציעה

שהייה בסביבה נוחה ומטפחת עם צוות מלא של אנשי מקצוע רפואיים מאפשרת לכם ליהנות מתוכנית שיקום ייחודית, כשמיטב אנשי המקצוע דואגים לצרכים שלכם.

ללא הצורך לדאוג לפרטי חיי היומיום, יש פחות סיכוי שתדחפו את עצמכם מעבר לגבולותיכם, ובכך תפחיתו את הסיכון לפציעה ותשפרו את סיכויי האצת החלמתכם.

שיפור תפקוד עצבים ושרירים

לאחר הניתוח, פעילות גופנית חיונית לשיפור התפקוד. תכנית השיקום מסייעת למטופלים להתאושש ממצב של תשישות, ולקדם תנועה נכונה באמצעות שיקום עצבי-שרירי. חדר השיקום היחודי לצד  צוות הפיזיותרפיסטים, מנחה ומלמד מטופלים כיצד להניע את גופם נכונה בכדי למנוע פציעות באזור הניתוח ובאנטומיה הסמוכה.

תשמחו לדעת שהפיזיותרפיסטים שמטפלים באורחים שלנו מונחים ע”י פרוטוקולים רפואיים שהוכנו במיוחד ומספקים תוכנית תרגילים מותאמת לניתוח. לכן, המטופלים יונחו לבצע רק את התרגילים המועילים לאזור הפגוע. במסגרת תוכנית שיקום פרטי לאחר ניתוח, הפיזיותרפיסט מלמד את המטופלים גם תרגילים שהם יכולים לבצע בעצמם ובבית.

טיפול רפואי ותמיכה רגשית

לאחר הניתוח, מטופלים רבים עלולים לחוות כאב או זיהום, והם זקוקים לתמיכה של אנשי מקצוע רפואיים שיטפלו בפצעים שלהם. בתוכנית שיקום פרטי לאחר ניתוח במלון ההחלמה השיקומי v-life, אחיות זמינות לניטור הסימפטומים, מתן תרופות וטיפול בבעיות הבריאות שלכם, מסביב לשעון.

ההשפעות של ניתוח גדול הן גם נפשיות ורגשיות, ובמרכז ההחלמה שלנו מועסקים פסיכולוגים ויועצים שיסייעו לכם לעבור את התקופה המורכבת הזו.

תזונה מתאימה

ללא תזונה מתאימה, לגופכם לא תהיה את האנרגיה הדרושה להחלמה. בבית ההחלמה שלנו, תזונאים מפקחים על הכנת ארוחות טעימות, על מנת לתמוך בתהליך ההחלמה שלכם עם תוכנית תזונה מזינה ומבריאה.

פרק זמן מהיר להתאוששות

במסגרת תכנית שיקום פרטי לאחר ניתוח, המטופלים מקבלים תכנית שיקום מותאמת אישית שחיונית להבטיח שהגוף מחלים כראוי לאחר הניתוח. הטיפול המותאם אישית זמין על ידי מומחים רפואיים רב תחומיים שמסייעים בהקמת תנועה מחודשת של המפרקים, מזעור צלקות רקמות ושחזור תפקוד השרירים.

החלמה מהירה היא יתרון נוסף אותו מבקשים מטופלים לאחר שיקום. לדוגמא, ניתוח להחלפת מפרקים יכול להשפיע על התנועה, אבל תוכנית שיקום בתנאי בית החלמה מאפשרת להפחית את השהות בבית החולים, תוך הבטחת התאוששות מהירה מכאבים.

השבת הניידות התקינה

חשוב לזכור שתוכנית שיקום פרטי לאחר ניתוח מובילה לשיפור תנועת הגוף וטווח התנועה, במיוחד בחלק הגוף בו בוצע הניתוח. מטפלים רפואיים מקצועיים מסייעים לכם להשיב את כוח השרירים ואת תנועת הגוף בעקבות הניתוח או הפציעה.

באמצעות תרגילים שונים, מתיחות שרירים וציוד מיוחד, המטפלים מסייעים לכם להשיב את הניידות התקינה.

נכונות המטופל להשתתף בתוכנית שיקום פרטי לאחר ניתוח חיונית להצלחה

מטופלים שמשתתפים באופן פעיל בתהליך ההחלמה שלהם משיגים תוצאות טובות יותר בהשוואה למטופלים שהגישה שלהם פסיבית או פסימית לגבי הצלחת התהליך. לכן, אם עברתם ניתוח מסוג כלשהו, הקפידו להקדיש את הזמן הדרוש ללימוד שיטות החלמה שונות וטובות ביותר.

הצוות הרב תחומי במרכז ההחלמה v-life יסייע לכם לשמור על הבריאות גם לאחר ההחלמה מהניתוח.

בשורה התחתונה, תוכנית השיקום מבוססת על ליווי ותמיכה אישיים ומקיפים

במסגרת שיקום פרטי לאחר ניתוח, המטופלים יכולים לשאול את הצוות הרפואי כל שאלה שמטרידה אותם בנוגע להחלמה. הצוות הרפואי שלנו מלמד את המטופלים להבין את חומרת הניתוח שלהם ואת האופן בו הם יכולים להחלים במהירות.

המטופלים לומדים גם להבין את השינויים שהתרחשו בגופם לאחר הניתוח, ואת היתרונות של שיפור הבריאות לאחר הניתוח ותוכנית שיקום מותאמת אישית עם ליווי ותמיכה אישית מקיפה של מיטב אנשי המקצוע הרפואיים.

אז אם אתם או אדם קרוב לכם אמורים להתחיל תוכנית שיקום לאחר ניתוח, מומלץ לעבור את תקופת ההחלמה שלכם במרכז הבריאות v-life. כמרכז החלמה ברמה של חמישה כוכבים, אנו מציעים שירותי שיקום פרטי לאחר ניתוח לטווח הארוך וגם לטווח הקצר, והצוות שלנו יתאים אישית תוכנית טיפול שתציע פתרונות לצרכים הספציפיים שלכם.

זה הזמן ליצור קשר ולהניח לצוות המיומן שלנו להקל על המעבר שלכם מבית החולים הבייתה, ולייעל את בריאותכם על מנת שתוכלו לשוב וליהנות מהפעילויות האהובות עליכם.

שיקום פרטי לאחר ניתוח: שאלות ותשובות

למה אני צריך תוכנית שיקום לאחר ניתוח?

ללא קשר לסוג הניתוח שעברתם, תכנית שיקום פרטי לאחר ניתוח תומכת בהאצת תהליך ההחלמה שלכם. השיקום מתחיל עם השחרור מבית החולים; מטפל מיומן ומקצועי מסייע לכם לקום מהמיטב, כמו גם להתחיל ללכת בבטחה.

איך תוכנית השיקום יכולה לסייע לכם להתאושש מניתוח?

לאחר ניתוח מכל סוג שהוא, מטופלים עשויים להתמודד עם קשיים בביצוע משימות יומיומיות כמו הליכה, רחצה, לבוש, אכילה וטיפול עצמי. יחד עם זאת, אם אתם נרשמים לתוכנית שיקום פרטי לאחר ניתוח, פיזיותרפיסט מוסמך, ומומחים רפואיים מתחומים שונים יסייעו לכם ללמוד את השיטות הבטוחות והטובות ביותר לבצע משימות אלה.

וזה לא הכול. התרגילים שתקבלו במהלך הטיפול השיקומי יחזקו את השרירים שלכם ויסייעו לכם להניע בבטחה את חלק הגוף בו בוצע הניתוח.

יצירת קשר

מאמרים קשורים

למידע נוסף וסיור במלון ללא התחייבות - השאירו פרטים:

או צרו קשר עוד היום
072-3910823

מאמרים נוספים

שיקום לאחר אשפוז 

אירועים בריאותיים מורכבים שמאלצים התערבות כירורגית עשויים להיות חוויה טראומטית

.

רוצים לדעת יותר?

מלאו פרטים

וקבלו לילה מתנה*

.

* ברכישת 7 לילות

.