שיקום פרטי לאחר אירוע מוחי

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

תוכן עניינים

אירוע מוחי נחשב לגורם מספר אחד לנכות בארץ. כארבעים אחוז מאלה שחוו אירוע מוחי יסבלו ממגבלה כלשהי שתחייב אותם בטיפול ובאשפוז שיקומי לאחר שיסיימו לקבל את הטיפול הבהול בבית החולים. כ – 90 אחוז יגיעו לטיפול שיקומי כשהם לא מסוגלים לנוע בכוחות עצמם ויזדקקו לסיוע בתפקוד אישי שבשגרה.

 לאחר הטיפול השיקומי, רובם ישתחררו כשהם יכולים ללכת בכוחות עצמם או עם מכשור תומך. על כן, יש חשיבות גבוהה בתהליך שיקומי לאחר אירוע מוחי והוא יקבע את מידת המהירות לחזרה לשגרה. במאמר זה נרחיב על החשיבות בשיקום פרטי לאחר אירוע מוחי והיכן מומלץ יהיה לעשות אותו.

מה זה אירוע מוחי?

אירוע מוחי שמכונה גם שבץ מוחי (Stroke), הינו תהליך מהיר בו האדם מאבד ברגע אחד פונקציות ויכולות תפקודיות במוח שלו בשל הפרעה של אספקת הדם למוח.

 המוח שלנו הינו זה שאחראי לכל הפעולות, המחשבות והרגשות שלנו, ולכן סוג ומידת הפגיעה תהייה תלויה במיקום בו התרחש האירוע המוחי. המוח כאמור, הוא לא סימטרי, וכל צד במוח שלנו יודע לעשות פעולות שונות שיחד יאפיינו את התפקוד הכללי. על כן לדוג’, אירוע מוחי בצד ימין ייראה אחרת מאירוע מוחי שמתרחש בצד שמאל. לכן, גם תהליך השיקום יהיה שונה בין מקרה למקרה ובין אדם לאדם. נזכיר שהפגיעה בגוף תהייה לרוב בצד הנגדי לצד בו נפגע המוח. משמע, אם האירוע התקיים בצד הימני של המוח אז החולשה והנזק בגוף יופיעו ויורגשו בצד השמאלי.

שיקום לאחר אירוע מוחי

שיקום לאחר אירוע מוחי הינו חשוב גם אם מדובר בפגיעה ברגל או ביד. אירוע מוחי קשה עלול להוביל לשיתוק של כלל מערכות הגוף, הפרעות בנשימה או פגיעה במצב ההכרה (כתוצאה מפגיעה בגזע המוח). בשיקום לאחר האירוע יקבל החולה טיפולים רבים

 על ידי מטפלים שמומחים בשיקום לאחר אירוע מוחי, ביניהם פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק שהם בעלי התמחות ספציפית בטיפול באנשים שהכרתם מזערית כתוצאה מהאירוע המוחי שחוו. במצב כזה הטיפול יהיה הרבה יותר שמרני, ימנע פצעי לחץ, ישמור על השרירים והמפרקים באזור המשותק וידריך את המשפחה והמטפל העיקרי כיצד לטפל נכון גם בבית.

מה כולל שיקום פרטי לאחר אירוע מוחי?

לרוב, לאחר אירוע מוחי, ההליך השיקומי יתחיל לאחר שהות ממושכת בבית החולים, זה השלב בו המחלים צריך ללמוד להחזיר את התפקוד המלא לאבריו שנפגעו וללמוד כיצד לחיות עם הבעיה והסיטואציה הטראומתית שחווה. במסגרת שיקום פרטית בה יש תמיכה מלאה של צוות רפואי מקצועי עם מטפלים בתחומים רבים, הוא יוכל לקבל מענה לכל צרכיו ולכל הקשיים שהוא חווה ולהסתגל למצבו. הייחודיות של שיקום במסגרת פרטית לאחר אירוע מוחי היא שכל המטפלים בעלי הכשרה בתחום והם מתמחים בשיטות טיפול נוירולוגיות שכוללות טיפולים על ידי קלינאית תקשורת, פיזיותרפיה שיקומית, ריפוי בעיסוק ובמידת הצורך גם ייעוץ תזונתי מדיאטנית קלינית.

קלינאית תקשורת –  לאחר אירוע מוחי המחלים יזדקק גם בשיקום נוירולוגי, מיומן, טיפול בבעיות בליעה/ אכילה בקרב אנשים מבוגרים, שיקום ודיבור לאחר אירוע מוחי והדרכה גם של המשפחה התומכת.

פיזיותרפיה שיקומית – תרגולי פיזיותרפיה יתבצעו על ידי פיזיותרפיסטים שעברו הכשרה ספציפית בשיקום נוירולוגי והם בעלי ניסיון רב בשיקום. צוות המטפלים במרכז יציע תכנית טיפולים ספציפית שמותאמת אישית למטופל, שכוללת בתוכה  תנועה במרחב, פיזיותרפיה נשימתית למי שמתקשה לנשום או לדבר, טיפול מנואלי שמפחית את הכאב והתאמה של ציוד ומכשור שיקומי. חלק מתוכנית השיקום תכלול גם אימון גופני וקוגניטיבי, שכוללת גם אימון קוגניטיבי ממוחשב או פילאטיס שיקומי.

טיפולי ריפוי בעיסוק –  בדרך כלל לאחר אירוע מוחי מתבקש יהיה לעשות טיפול בריפוי בעיסוק שיתבצע ע”י מרפאים שהוכשרו בריפוי ועיסוק ושיש להם ניסיון רב בטיפול קוגניטיבי, שיקום זיכרון לאחר אירוע מוחי, שיקום הראייה וכד’.

שיקום איכותי יהיה מותנה בטיפול איכותי, שמגיע עם סבלנות רבה ולא מעט מאמץ מצד המטפלים וגם מצד המטופל.  לכן, כחלק מתוכנית הטיפול במרכז השיקום הפרטי יוקדש ללמידה והבנה של סוג הפגיעה של אותו מחלים ספציפי, ליווי הדרכה של עובדת סוציאלית שתיתן מענה לכל שאלותיו וחששותיו של המחלים וגם של בני משפחתו.

מלון החלמה Vlife

מלון החלמה Vlife  הינו המענה המושלם לשיקום והחלמה לאחר כל הליך רפואי מורכב, בפרט כשהמחלים עדיין אינו מסוגל לשוב לביתו וזקוק לתמיכה רפואית ומקצועית.

להלן כל יתרונותיו של מלון החלמה Vlife –

מעטפת רפואית – המלון מציע לכל אדם שמחלים מאירוע מוחי טיפול אישי שמותאם עבורו. הטיפול כולל מעקב של רופאים בכירים בתחום הנוירולוגיה, סיוע של אחים שמנוסים בעבודה עם מטופלים שעברו אירוע מוחי. כל הצוות הרפואי הינו זמין ונגיש 24/7. במהלך השהייה במלון, כל מחלים יהיה זכאי לפעילות גופנית משקמת שתחזק את אברי הגוף שנפגעו כתוצאה מהאירוע המוחי. כמו כן, המחלים יקבל טיפול בריפוי ועיסוק שיסייע לכל פגיעה מוטורית, תחושתית או רגשית שנגרמה כתוצאה מהאירוע המוחי. בנוסף, כל שירותי המלון יסופקו למחלים בהתאם לצרכיו כגון הגשה של הארוחות, עזרה במקלחת, ניידות וכד’.

אירוח בסטנדרט הכי גבוה שיש – לצד ההשגחה והתמיכה האיכותית ביותר, מלון החלמה Vlife  מעניק לכל מחלים חלל חכם, נוח ומונגש, בסטנדרט הגבוה ביותר. כל חדרי המלון מרווחים, מטופחים ומאובזרים במגוון הציוד והמכשור הנדרשים שהולמים את מצבו הפיזי של המחלים. כמו כן, המחלים מוזמן לארח בחדרו את בן או בת הזוג לכל אורך השיקום וליהנות ממגוון פעילויות קבוצתיות, הרצאות וסדנאות, בהתאם ליכולותיו.  

 

עברתם אירוע מוחי? בן הזוג או אביכם עבר אירוע מוחי? כעת יש צורך בשיקום וכדי שהוא יתבצע על הצד טוב ביותר לאנשים החשובים לכם ביותר יש צורך לבחור במקום האיכותי ביותר! אצלנו במלון החלמה Vlife  תוכלו לקבל מענה מושלם. מלון החלמה שיקומי Vlife  יהווה מסגרת ביניים אידיאלית שתהייה לה אפקט משמעותי על איכות ההחלמה מהאירוע המוחי שאותו עבר האדם. אתם מוזמנים להתקשר למספר 072-3910827 וליהנות ממערכת עוטפת, חמה ותומכת שתדע להכיל בצורה המיטבית ביותר את מצבכם. 

יצירת קשר

מאמרים קשורים

למידע נוסף וסיור במלון ללא התחייבות - השאירו פרטים:

או צרו קשר עוד היום
072-3910823

מאמרים נוספים

שיקום לאחר אשפוז 

אירועים בריאותיים מורכבים שמאלצים התערבות כירורגית עשויים להיות חוויה טראומטית

.

רוצים לדעת יותר?

מלאו פרטים

וקבלו לילה מתנה*

.

* ברכישת 7 לילות

.