שיקום אחרי ניתוח מעקפים

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

תוכן עניינים

גם כאשר ניתוח מעקפים מתבצע בהצלחה תידרש תקופת התאוששות ארוכה, שתתחיל בשיקום. לרוב, לאחר האשפוז הממושך בבית החולים, השהייה בבית, בפרט בימים הראשונים תהייה מאתגרת ומרוכבת עבור המחלים וגם עבור המשפחה התומכת שלו. שכן, במסגרת הביתית, בהיעדר כל השגחה פרטית, יאלץ המחלים להסתגל לכל כך הרבה שינויים, להתמודד עם כאבים לצד פעולות שבשגרה בכוחות עצמו כשהרופאים והמטפלים נמצאים במרחק רב. במאמר זה נרחיב על החשיבות בשיקום ואילו מסגרות יכולות להציע את השיקום האולטימטיבי.

ניתוח מעקפים והשלכותיו        

ניתוח לב נחשב בימינו לניתוח שגרתי שיש לו אחוזי הצלחה גבוהים. בשנים האחרונות טכניקות ניתוחי הלב השתכללו, בפרט בתחום ניתוחי מעקפים כשבארץ מבוצעים מדי שנה כ – 2500 ניתוחי מעקפים בממוצע. תקופת ההחלמה לאחר הניתוח היא לא פשוטה וזאת בגין האספקטים השונים שקשורים לניתוח עצמו – קיימת ירידה דרסטית בתפקוד הגופני כתוצאה מכך שהחולה שהה זמן רב בשכיבה, איבד הרבה דם ובעקבות זה הוא גם עלול לסבול מאנמיה וחולשה. כמו כן, סוג התרופות שהמטופל נוטל מאטות את מערכת המטבוליזם וגורמות לשינויים פיזיולוגיים שמשפיעים גם על מצבו הנפשי, בעוד שהניתוח כשלעצמו הינו חוויה מטלטלת, שעשויה לגרום לתחושה פסימית, דכדוך, חרדה, כעס וגם תסכול. בהתאם לזאת, במטרה לרכך למטופל את החזרה לחיי השגרה ולאפשר לו את תנאי ההחלמה האולטימטיביים, עומדת לרשותו האופציה של מלון החלמה, מקום שייעד לספק לו את כל התנאים לכך.

תכנית שיקום לאחר ניתוח מעקפים

כשמטופל מופנה לביצוע מעקפים, המשמעות היא שהגיע לשלב בו לא קיימת כל חלופה, מאחר ולא ניתן להתגבר בדרך אחרת על החסימות שבכלי הדם של המטופל  – והניתוח הוא הטיפול היחיד שיכול לרפא ולהאריך את חייו. על כן, גם השיקום  לאחר הניתוח הינו חלק  קריטי מכל התהליך. להלן כל מה שיוצע למחלים בתקופת השיקום –

מידע על השלכות הניתוח –  המטופל יקבל אוזן קשבת בנוגע לכל קשת הרגשות והתחושות שהוא חווה לפני הניתוח, הן הפיזיות והן המנטליות. כמו כן, הצוות הרפואי יעביר לו את כל המידע אודות ההליך, מה שיסייע לו להתמודד עם המצב בצורה מיטבית.  

מה מותר ומה אסור –  באופן טבעי יהיו למטופל מגוון שאלות בכל הנוגע למצבו החדש, בתהליך השיקום הוא יקבל מענה לכל שאלה מהגורמים הרלוונטים ומהצוות המשקם שיתרמו לתחושותיו. בנוסף, הוא יקבל תכנית תזונה אישית מתזונאית מוסמכת ויעבור סדרת בדיקות תפקודיות לצורך תרגול פיזיותרפיה.

פעילות גופנית – המטרה כאמור בכל שיקום אחרי ניתוח מעקפים היא לרכך את המעבר בין האשפוז בבית החולים לבין ביתו הפרטי של המחלים. חלק מההחלמה הינה תכנית פעילות פיזית מותאמת ואישית שתתבצע בפיקוח רפואי צמוד כשהתוכנית כוללת הפעלה גופנית בסיסית, הליכה מבוקרת בדופק הרצוי, הרצאות וייעוץ בנושאי בריאות.

כל אדם שעובר תוכנית שיקום לאחר ניתוח מעקפים יצליח לחזור בהיעדר כל  פחד לחיי ניתוח מעקפים אינו אמור לגרום לירידה דרסטית לזמן רב בתפקוד הגופני. ללב גם יש את  לשקם עצמו בצורה עצמונית והאזורים הבריאים כביכול בשריר של הלב יפצו על השריר הפצוע, כך שתפוקת הלב תשמר.

מה VLIFE מלון שיקומי מציע לאחר ניתוח מעקפים?

לאחר שהניתוח עבר בהצלחה ותקופת האשפוז בבית החולים הסתיימה ולמעשה המחלים יכול לשוב לביתו עם תכנית טיפולית אישית, תגיע תקופה לא פחות מאתגרת של החלמה ושיקום ממושך. בהתאם למחקרים, לאיכות ההחלמה הנעשית בתנאים אופטימליים יש חשיבות רבה עבור תהליך השיקום, לרבות אחרי ניתוח מעקפים, גם בטווח הרחוק יותר. כדי לתת פתרון וסביבה מושלמת לאחר ניתוח מעקפים, מלון החלמה יציע שירות שמשלב בו את מנעד צרכיו של המטופל.

Vlife  מלון החלמה – הדרך הבטוחה לחזרה לשגרה

מלון החלמה Vlife יהפוך את השיקום לחוויה הרבה יותר נעימה ואיכותית, בפרט כשמביטים קדימה אל פני העתיד. להלן כל יתרונותיו –

מעטפת רפואית  – המלון מציע לכל אורחיו מעטפת טיפול שמותאמת אישית עבורו וכוללת מעקב של רופאים בכירים מומחים בתחום הקרדיולוגיה ואחים שמביאים עמם ניסיון רב קרדיולוגיה. הצוות הרפואי יהיה זמין 24/7 על ידי לחצן מצוקה שמותקן לצד כל מטופל. השהייה במלון תכלול גם שירותי חיזוק אברי הגוף שהוחלשו עם הזמן וגם באזור החזה שמחלים לאיטו, כגון פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, יעוץ על ידי תזונאית קלינית, אימונים פיזיים מודרכים ועוד. המלון יתאים לכל שלב ברמת התפקוד והוא אף ידאג להקל בכל שירותי המלון שיכללו סיוע בהגשת מזון, בהתקלחות, בניידות במרחב וכו’.

אירוח בסטנדרט הכי גבוה שיש – לצד ההשגחה והתמיכה הרפואית האיכותית ביותר שניתן לקבל, מלון החלמהVlife  לא יתפשר על סטנדרט ויציע לכל אורח חלל מטופח ומרווח עם פנסיון מלא, שירות חדרים וגם במידה והמחלים מבקש להיות קרוב לכל יקיריו, הוא יוכל לארח יחד אתו בחדר את בן או בת הזוג. יתרה מכך, יהיה ניתן לארח את המשפחה הקרובה.

תשקיעו ביקרים לכם

במידה ואחד מיקיריכם נמצא לקראת ניתוח מעקפים כדאי שכבר עכשיו תשריינו עבורו מקום במלון החלמה. לא תמיד נדע לתת מענה ליקרים לנו מכל לאחר שעברו ניתוח וחוויה מטלטלת, בזמן שהם זקוקים לקבל את כל העזרה והתמיכה. במלון החלמה אתם ויקיריכם תקבלו מענה כולל לכל הצרכים של המחלים.  החלמה איכותית תפחית באחוזים רבים את הסיכוי שהבעיה תחזור על עצמה, תפחית את הסיכוי שהמטופל יכנס למצב רוח מדוכדך ויחווה הדרדרות נפשית שכן המלון ידע לשים את המטופל במסלול הראוי על ידי שיקום הוליסטי ומלא כשהמטרה היא שיחזור לתפקוד יומיומי כמה שיותר מהר.  מלון החלמה Vlife הוא האלטרנטיבה הטובה ביותר לקבל שקט נפשי, מעטפת רפואית איכותית וחוויה חיובית בדרך לחיים בריאים.

נמצאים לקראת ניתוח מעקפים? חושבים על היום שאחרי? אצלנו במלון החלמה Vlife  תוכלו לקבל מענה לכל הצרכים שלכם שיהווה מסגרת ביניים אידיאלית בעלת אפקט רב על איכות ההחלמה שלכם מהניתוח. אתם מוזמנים לשריין אצלנו מקום בטלפון 072-3910827  וליהנות מסביבה חמה, תומכת והמכילה ביותר למצבכם. 

יצירת קשר

מאמרים קשורים

למידע נוסף וסיור במלון ללא התחייבות - השאירו פרטים:

או צרו קשר עוד היום
072-3910823

מאמרים נוספים

שיקום לאחר אשפוז 

אירועים בריאותיים מורכבים שמאלצים התערבות כירורגית עשויים להיות חוויה טראומטית

.

רוצים לדעת יותר?

מלאו פרטים

וקבלו לילה מתנה*

.

* ברכישת שבעה לילות. ללא כפל מבצעים. בכפוף לתקנון. טלח

.