לאחר ניתוח החלפת מפרק ברך מבריאים במלון החלמה Vlife!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

תוכן עניינים

ניתוח החלפת מפרק ברך נחשב לניתוח יחסית מוצלח שיש לו פוטנציאל גדול להשיב לאדם את איכות חייו שקדמה לבעיה, להפחית אצלו את הכאבים שחש זמן מה ולאפשר לו לחזור לתפקוד תנועתי מלא. עם השנים עבר תהליך כירורגי זה שינויים שונים על מנת לשפר את התוצאה שתבוא לידי ביטוי ביכולת שיקום מהירה של המטופל, שיפור שרידות המשתלים והתאמה שלהם לשימוש ארוך טווח, הפגה של הכאב, תפקוד טוב וכמובן אסתטיקה מלאה בכל האזור של הניתוח. 

כל היתרונות השיקום לאחר הניתוח

לאחר ניתוח להחלפת מפרק ברך יצטרך לעבור המנותח תהליך שיקום. לתהליך השיקום יש משקל גדול בכל הנוגע להצלחת הניתוח וכן לחזרה לתפקוד מלא ומהיר. כבר ביום הניתוח או יום למחרת, יש להיפגש עם פיזיותרפיסט שיתרגל עם המטופל מספר תרגילים שמותאמים למצבו. 

את זה ניתן יהיה להשיג כאמור בהגעה למלון החלמה Vlife, שם מציעים למטופלים מגוון של מטפלים שמסייעים בתהליך השיקום באופן מידי ומספקים את כל התנאים הרפואיים והסביבתיים לשם כך.  התרגול כאמור הוא משמעותי והוא גם מונע סיבוכים לאחר מכן. מטרתו גם להפחית את הכאב, למזער כל תהליך דלקתי ולהגדיל את טווח תנועה. תרגול נכון ורציף על ידי אנשים מיומנים ישפר כאמור את היכולת הביומכנית של המנותח, יחזק את השרירים שלו וכפועל יוצא יזרז את החלמתו. 

מה כולל הטיפול הפיזיותרפי?

הטיפול הפיזיותרפי יכלול בין היתר מגוון תרגילים, כשהמטרה היא להשיב למטופל את כל יכולותיו הפיזיים שקדמו לבעיה, בצורה הדרגתית ומפוקחת. להגיע לטווחי תנועה מלאים ולהעלים את הכאבים מהם הוא סובל.  כל טיפול כזה מחייב שיתוף פעולה של המטופל, בהיעדר שיתוף פעולה, לא ניתן יהיה להגיע לתוצאות טובות לאחר הניתוח. 

במלון החלמה Vlife מספקים למנותח מיד לאחר הניתוח את התזונה השיקומית והמנוחה החשובה על מנת שיתאושש מהר ויתחיל כבר בתוכנית השיקום שלו עם התנאים האולטימטיביים ביותר שמוצעים ונגישים לו. ככל שהכל יהיה לו יותר נוח ונגיש זה רק יגביר אצלו את המוטיבציה ויכניס אותו למצב פעיל וחיוני, מה שבאופן טבעי יזרז את כל תהליך ההחלמה.

מעטפת שלמה לשיקום מהיר – במלון החלמה Vlife 

כאמור, מסגרת מלון החלמה ייעודה לספק למנותח את כל התנאים שיסייעו לו להחלמה מפרוצדורות כירורגיות כגון החלפת מפרק ברך. המלון מספק חלל, אבזור וציוד שמתאים למטופלים בגיל השלישי שזקוקים למסגרת תומכת ומשקמת במקרים רבים כמו ניתוח בעקבות נפילה או החלקה, שיקום עקב פציעה או תאונת עבודה, תאונת דרכים ועוד. אצלנו יקבלו המטופלים מעטפת שלמה שתעזור להם הן בפן הפיזי והן בפן המנטלי. 

מטופלים רבים, לרבות מבוגרים, נוטים להרגיש תסכול רב עד לדכדוך מיד לאחר הניתוח, זאת בגין הכאבים החזקים שהם חווים, חוסר התנועתיות והמחשבה המייאשת – מתי יחזרו לתפקוד מלא ואם בכלל. במסגרת המלון יקבל המטופל סיוע 24/7 של הצוות הרפואי, סיוע מנטלי במידת הצורך ממטפלת סוציאלית, טיפולי פיזיותרפיה, תפריט תזונה שמותאם לו באופן אישי, חלל מונגש לכל צרכיו האישיים והכל בסטנדרט הגבוה ביותר. אין ספק שכל אלה יקדמו במהרה תהליך שיקומי יעיל שיעודד את מצב רוחו של המנותח וגם ישמח את משפחתו התומכת, כשהמטרה העיקרית של צוות המלון יומיים לאחר הניתוח, שהמטופל יתחיל להרגיש מיד עצמאות וחוסר תלות לבצע כמה וכמה פעולות שגרתיות כמו – קימה עצמאית למקלחת ולשירותים, הליכה קלה ואפילו עליה וירידה במדרגות. 

ונשאלת השאלה – אז למה לא בבית? 

באופן טבעי מטופלים רבים ירצו להגיע הביתה בתום הניתוח, לאזור המבטחים שהוא החלל האישי שלהם, בפרט כשהם מרגישים חלשים ותלותיים, שם יהיה להם נוח להסתייע במשפחה הקרובה. אז נסביר – חלל הבית הוא אמנם אישי ומוכר וכולנו מעדיפים אותו, אולם במקרה שאנו זקוקים לתהליך שיקום הוא עלול להיות אף מסוכן. בחלל הבית אין את כל האלמנטים המונגשים כמו במלון החלמה ששם החללים מושתתים לאחר מחשבה מעמיקה, מקצועית ומהונדסת, בהתאם למנעד הצרכים של כל מי שנמצא בשלב של אחרי ניתוח ולקראת תהליך שיקומי. 

חלל הבית יכול להוות סכנה במידה ויש קושי ללכת או לעלות במדרגות. כמו כן, בבית נזדקק לעזרה של המשפחה, ולא תמיד נרצה להטריד אותם, בעוד שבמלון מוצעת עזרת 24/7 לכל מטופל מטעם צוות מקצועי ומנוסה. בנוסף, בחלל הבית נאלץ לחכות שיבואו עד אלינו אנשי מקצוע לבצע תרגילי פיזיותרפיה, בעוד שבמלון הזמינות היא מידית, ובו זמנית נבנית למטופל תכנית שיקום ייחודית שמאפשרת לו לחזור לשגרה מלאה מהר ככל הניתן. על כן, נסכם שמלון החלמה מטרתו לזרז את כל תהליך השיקום ולסייע גם בפן המנטלי של המטופל כשהוא מאפשר לו לראות את הסוף של תהליך השיקום שלו.  

נמצאים לפני הליך ניתוח של החלפת מפרק ברך או ירך? נאלצים לעבור ניתוח בעקבות תאונה או פציעה במסגרת העבודה? תשריינו לעצמכם כבר עכשיו מקום ב – מלון החלמה VLife – שילוב מושלם של שיקום איכותי ביותר שיסייע לכם להגיע להחלמה מהירה ומיטבית עם מעטפת רפואית מלאה שמותאמת לצרכים האישיים שלכם. 

שאלות ותשובות 

איך מחליטים אם צריך ניתוח להחלפת מפרק ברך?

לפני הכל, מומלץ לפנות לאורתופד מומחה על מנת לקבל אבחנה וחוות דעת רפואית מקצועית. האבחנה תתקבל על סמך סקירה מורחבת של ההיסטוריה הרפואית של המטופל, בדיקה פיזית והתרשמות בהדמיה ובצילומים שיש למטופל. היה ותהייה התרשמות כי אין צורך בטיפול כירורגי ומוטב להתחיל טיפול שמרניים תקבלו הנחיה בהתאם לזאת. היה והאבחון יראה שיש שחיקה של המפרקים יוצע למטופל ניתוח מתאים למצבו. 

מה עושים בניתוח החלפת מפרק ברך?

החתך הניתוחי נמצא לאורך הברך באזור החלק הפנימי. לאחר ביצוע הניתוח, לא יהיה חיתוך של השרירים רק חתך לאורך הגיד, זאת לצורך חשיפת המפרק. כשמדובר בהחלפה חלקית של מפרק הברך, כל  אורתופד שהוא מומחה ברכיים, יוודא לפני הכל אם קיים קרע ברצועות או שחיקה של הברך, ובמידה וקיימת התפשטות שחיקה לכל הברך או קרע של הרצועות, יהיה צורך בהחלפה של מפרק הברך במפרק ברך מלאכותי. כשמדובר בהחלפה חלקית, יהיה צורך לבדוק שהאזור של השחיקה אינו מתרחב, אז מסירים חלקי סחוס פגוע ושמים במקום משטחי על מתכת, שמטרתם להגן על תנועת ההחלקה של הברך.

מה הן הפעולות שמתאפשרות לעשות בתהליך שיקום לאחר הניתוח?

יום אחרי הניתוח מתחילים לעבוד על ירידה מהמיטה לכורסא ולתרגל פעולות שמסייעות לחיזוק שרירים וטווחי תנועה. כשבועיים אחרי הניתוח ניתן לעבור מהליכון למקל הליכה בהתאם להצלחות שמושגות בתרגילי בפיזיותרפיה. הליכה בהיעדר עזרים, שתהיה בעיקר תלויה במטופל עצמו ובשיתוף הפעולה שלו בתרגילי הפיזיותרפיה שהוא יעשה מדי יום. המגבלות הפיזיות היחידות שיכולות להיות מיד לאחר הניתוח הן בעיקר כאבים, בהתאם לזאת תהיינה הנחיות מלאות לטיפול בכאבים לאחר הניתוח.

מה מטרתו של מרכז יום מלון החלמה VLife?

מרכז יום במלון ההחלמה מאפשר לכל מטופל להמשיך לקבל טיפול שיקומי במסגרת יומית לאחר שסיים את שהותו במלון. 

יצירת קשר

מאמרים קשורים

למידע נוסף וסיור במלון ללא התחייבות - השאירו פרטים:

או צרו קשר עוד היום
072-3910823

מאמרים נוספים

שיקום לאחר אשפוז 

אירועים בריאותיים מורכבים שמאלצים התערבות כירורגית עשויים להיות חוויה טראומטית

.

רוצים לדעת יותר?

מלאו פרטים

וקבלו לילה מתנה*

.

* ברכישת שבעה לילות. ללא כפל מבצעים. בכפוף לתקנון. טלח

.