בית מלון שיקומי פרטי – חשיבות השיקום לאחר תאונת דרכים/עבודה

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

תוכן עניינים

הצורך בהחלמה בבית חולים שיקומי פרטי לאחר אשפוז של אדם שחלה או עבר תאונת דרכים/עבודה, הוא משמעותית ביותר. אותם חולים שמגיעים לבית חולים שיקומי פרטי יוכלו לקבל את כל העזרה והתמיכה הרפואית הנדרשת עבורם מיד בתום ימי האשפוז שלהם בבית החולים. ישנם כמה וכמה בתי חולים שיקומיים בארץ ולכל מי שמתלבט בבחירה, ההמלצה תהייה לבחור בבית חולים ברמה גבוהה ביותר הן מהאספקט הרפואי והן מהאספקט הבין אישי.

מטרתו העיקרית של בית חולים שיקומי פרטי הוא להחליף לפרק זמן את ביתו של החולה, לספק לו את כל צרכיו הפיזיים והנפשיים ולאפשר לו סביבה מאובזרת ומונגשת שמותאמת למצבו. לאחר שעבר המטופל תאונת דרכים או תאונת עבודה הוא עובר מספר ימי אשפוז כשלאחר מכן הוא משתחרר לביתו. אולם, במקרים רבים המטופל עדיין נזקק לסיוע, שאותו יתקשה לקבל בביתו הפרטי, על כן המענה הינו בית חולים שיקומי שהוא מהווה שלב ביניים לעבר החלמה וחזרה לחיי שגרה. אז כיצד בוחרים בבית חולים שיקומי פרטי? על מה צריך לשים דגש? במאמר זה נספק את כל התשובות ונרחיב אודות מלון החלמה – Vlife  שנותן מענה הוליסטי ומקיף לכל אדם שזקוק לעבור תקופת שיקום.

חשיבות השיקום בסמיכות לניתוח

לאחר ניתוח בעקבות תאונת עבודה או תאונת דרכים, המטופל יתחיל התמודדות נוספת שכרוכה במגבלות ובכאבים. תקופת השיקום תסייע בהסתגלות והתאמה למצבו החדש וחזרה  לשגרה שהיו לו לפני התאונה. נציין גם, שבהיעדר טיפול שיקומי, הבעיה שממנה סובל המטופל עשויה לחזור, להקצין או לגרום לפגיעה בתפקוד. לכן, יש חשיבות לפעילות גופנית ממוקדת שתותאם ליכולותיו הפיזיות של המטופל, לרבות בשרירים ובאברים שזקוקים לחיזוק.

השיקום, מטרתו ללמד את האברים של הגוף, לרבות האזור הפגוע כיצד לחזור לכושר תפקודי ולשגרה מלאה. תהליך השיקום ישלב בין היתר טיפולי פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאיות תקשורת וליווי סוציאלי. צוות השיקום יכלול גם צוות רפואי צמוד 24/7 שמעניק מענה לכל בעיה רגשית או התנהגותית ומסייע במיצוי זכויות מול הרשויות

אלמנט חשוב בשיקום האורתופדי – טיפולי פיזיותרפיה

לאחר אשפוז תגיע תקופת ההחלמה וחשוב שהמטופל יחזור לפעילות שגרתית בהדרגה, מה שיוצע לו בבית מלון שיקומי פרטי הינו ייעוץ אישי ופעילות גופנית קבוצתית ומבוקרת שמותאמת לכל הצרכים שלו. הטיפול יותאם לסוג הפציעה של המטופל, לכושר שלו ולגיל, כשהמטרה הסופית תהיה להחזיר את יכולות הניידות והתנועתיות באופן הדרגתי ובהתאם לתהליך השיקום. הטיפול נעשה על ידי תרגול בזמן שכיבה, ישיבה והליכה ותרגילים שמחזקים את השרירים, משקמים יציבה ומפעילים את המפרקים תוך כדי שימוש במקלות, הליכון, כדור פיזיו וכו’.

אילו פרמטרים חשוב לבדוק בטרם בוחרים במלון שיקומי פרטי?

בטרם עושים בחירה בבית מלון שיקומי פרטי יש לבחון מספר פרמטרים חשובים כמו רמת המקצועיות והיחס האישי של הצוות הרפואי. מלבד זאת, מומלץ גם לבדוק את רמת ההיגיינה של המקום ואת איכות המזון שנהוג להגיש לחולים. כמו כן, כדאי לברר לגבי כל סוגי הטיפולים שהמטופל מקבל במהלך השיקום שלו שמסייעים לו לחזור לשגרה כמו – פיזיותרפיה, שיעורי ספורט והפעלות שמשפרות את המוטוריקה ואת יכולת הדיבור. כדאי לבדוק גם כמה מטופלים שוהים יחד באותו החדר, את רמת הזמינות של הצוות לכל מטופל, האם מקיימים פעילויות חברה משותפות וכו’. דבר נוסף שחשוב לא פחות הוא האם יש פסיכולוגים ועובדים סוציאליים שמספקים סיוע נפשי למטופלים שעברו טראומה בעקבות תאונת הדרכים או העבודה וזקוקים לשיקום מנטלי והחדרת מוטיבציה. 

Vlife מלון החלמה – הבחירה המדויקת

Vlife – הינו מלון החלמה בסטנדרט גבוה שמעניק מענה לכל אדם שעבר ניתוח או אשפוז ממושך וזקוק עדיין להשגחה רפואית, בין אם זה אח, רופא כללי, קרדיולוג או צוות סיעודי שנמצא לצדו 24/7. כך למעשה מקבל המחלים מעטפת מלאה גם של הצוות הרפואי וגם של הצוות הפרא – רפואי.

היתרון בשיקום במלון החלמה לאחר פציעה או תאונה, הוא שהמקום מהווה חממה ושלב ביניים לפני חזרה מלאה לשגרת חיים. הוא שוהה במקום  עם השגחה וטיפול רפואי צמוד מה שעוזר לו נפשית ובריאותית ומעודד את רוחו. במהלך ההחלמה המטופלים נחשפים למגוון הרצאות מעניינות בתחום הפיזיותרפיה, תזונה, שיחות עם עובדת סוציאלית שמלווה אותם לאורך כל התהליך, כך שהמחלים יוצא עם כלים חשובים שאיתם יעשה שימוש בביתו.

ב-  Vlife מלון החלמה שיקומי, תמצאו שלושה סוגי חדרים – חדר סטנדרט, חדר זוגי וסוויטה. שם ניתן לארח גם את בן או בת הזוג שמעוניינים להתלוות אל המחלים. נזכיר שבכל התקופה הלא פשוטה הזו, גם בני המשפחה נמצאים בסיטואציה מלחיצה וככל שתהיה להם את האפשרות להיות קרובים למחלים, זה עשוי להרגיע אותם וגם את המחלים.

במלון החלמה שיקומי Vlife ניתן דגש רב על היחס והשירות אישי לכל מטופל. כל צוות המלון, החל מהמזכירה ועד לרופאים, דואג תמיד לקבל את המטופלים עם חיוך,רגישות ואמפטיה למצבו בכל תקופת השהייה שלו, נציין שהמלון מתאים לשהייה קצרה או ארוכה, עד שמהטופל מרגיש כי הוא מסוגל לחזור לשגרה מלאה.

בחירה נבונה תאיץ את החזרה לשגרה

נדגיש כי בחירה נכונה של בית מלון שיקומי פרטי תאיץ את השיקום של המטופל בזמן שכל צרכיו יקבלו מענה והכל סביבו יתמקד בהחלמתו, כך המטופל יזכה לחזור לביתו ולשגרה מלאה במהירות. הבריאות הינה הדבר המשמעותי ביותר ועל כן במקרים כאלה ההמלצה היא להשיג את הטיפול השיקומי רק במקום מקצועי ואיכותי שכן בחירה נכונה בכל הנוגע לשיקום של המטופל תהייה קריטית מאוד לתהליך ההחלמה שלו. 

עברתם תאונה? זקוקים לתקופת שיקום? במלון החלמה Vlife מבינים עד כמה חשוב שתקבלו את המעטפת המלאה כדי לחזור לחיי שגרה מלאים במהרה. אתם מוזמנים לשריין אצלנו מקום בטלפון 072-3910827  וליהנות מסביבה חמה, תומכת והמכילה ביותר למצבכם. 

יצירת קשר

מאמרים קשורים

למידע נוסף וסיור במלון ללא התחייבות - השאירו פרטים:

או צרו קשר עוד היום
072-3910823

מאמרים נוספים

שיקום לאחר אשפוז 

אירועים בריאותיים מורכבים שמאלצים התערבות כירורגית עשויים להיות חוויה טראומטית

.

רוצים לדעת יותר?

מלאו פרטים

וקבלו לילה מתנה*

.

* ברכישת שבעה לילות. ללא כפל מבצעים. בכפוף לתקנון. טלח

.